Romantyczna historia pierwszej miłości

Miłość – czym jest miłość? Czy można jakość zdefiniować to uczucie? Na pewno wiele osób bardzo chętnie opisałoby to uczucie za które wiele osób spokojnie dałoby się przysłowiowo “pokroić”. Tak, niektórzy mają to szczęście, że bez najmniejszego problemu odnajdują w swoim życiu drugą połówkę i wiodą z nią szczęśliwy żywot do końca swoich dni. Są jednak takie osoby, które po kilku, kilkunastu latach dochodzą do wniosku, że nie ma czegoś takiego jak miłość. Kto ma rację? To już zależy od naszego światopoglądu. Wszyscy mamy jednak za sobą pierwszą i niezapomnianą miłość. Jeżeli chcemy ją powspominać, to warto sięgnąć po książkę pt. “Zawsze i na zawsze. Chłopcy. Tom 3” autorstwa Jeny Han.

Plany na życie

Jest to trzeci tom z kolekcji “Chłopcy”, która cieszy się ogromną popularnością przede wszystkim wśród młodzieży. Aczkolwiek nie można powiedzieć, że ciut starsze panie nie sięgną z przyjemnością po książkę opowiadającą o losach Lary Jean. Warto również dodać, że jest to kontynuacja historii znanej z filmu Netflixa “Do wszystkich chłopców, których kochałam”. Skoro sam Netflix się zainteresował taką historią, to można być pewnym, że będzie to doskonały przepis na sukces. Zanim jednak zapoznamy się z trzecim tomem tej romantycznej opowieści warto zapoznać się z dwoma poprzednimi, dzięki czemu łatwiej będzie czytelnikowi rozeznać się w skomplikowanych przygodach głównej bohaterki oraz jej chłopaka Petera Kavińskiego. Ta dwójka młodych ludzi znajduje się właśnie w ostatniej klasie liceum i jest na etapie układania swoich planów na przyszłość. Według Lary wszystko układa się bardzo pięknie, ponieważ jej uczelnia znajduje się niedaleko domu, podobnie jak jej chłopaka, więc wszystko pięknie na pewno się ułoży. Czy aby na pewno?

Człowiek planuje, a kto kreśli?

Przychodzą jednak wyniki rekrutacji i okazje się, że ta para zakochanych w sobie osób będzie musiała udać się na odległe od siebie (i to bardzo!) dwie osobne uczelnie. Czy ich miłość na odległość ma szanse na przetrwanie? Czy Lara powinna posłuchać swojej matki, która uważa, że studia to nowy etap, który powinno rozpoczynać się bez bagażu emocjonalnego pod postacią chłopaka? Bardzo by się to spodobało mamie Petera, która uważa, że jej syn nie powinien marnować szansy na ogromną karierę. Na co zdecyduje się ta dwójka “Zawsze i na zawsze. Chłopcy. Tom 3″ Jeny Han to doskonale pokazana pierwsza, ważna dla każdego pierwsza miłość, której historia może zakończyć się w różnoraki sposób. To tak naprawdę pierwsze, bardzo poważne decyzje w naszym życiu, które mogą zdecydować o tym, jak w dalszej przyszłości potoczą się nasze losy.

Book obraz autorstwa freepik - www.freepik.com