Od czego zacząć?

Jakie jest nasze życie? Czy jest łatwe? Czy też nie? Czy z lekkim sercem idziemy przed siebie i dbamy o to aby inni wokoło nas byli bardziej szczęśliwi? Czy jednak nasze życie to jedna wielka gehenna skupiająca się na tym aby jeszcze bardziej upodlić życie innych? Wiele osób na pewno nigdy nie zastanawiało się nad tym jak wygląda ich życie. Pewnie większość z nas myśli, że jest to pasmo jednego wielkiego szczęścia. Jesteśmy w błędzie. Otóż zdecydowana większość z nas jest daleka od ideału. Może czas najwyższy w końcu to zmienić? Pomóc nam w tym może książka autorstwa znanego i lubianego Szymona Hołowni pt.”Teraz albo nigdy” (https://www.taniaksiazka.pl/teraz-albo-nigdy-szymon-holownia-p-1333340.html).

Wszystko od nowa

Szymona Hołowni chyba nie trzeba nikomu przedstawiać. Nie tylko znany jest on szerokiemu gronu osób starszych ale znany jest również młodzieży, która kojarzyć go może jako prowadzącego jednego z programów muzycznych. Nie można jednak zapominać, że jest to wspaniały dziennikarz, który w dorobku ma wiele wspaniałych książek. Do tego ostatnio zrezygnował z prowadzenia programu i obwieścił że w roku 2020 ma zamiar wystartować na prezydenta Polski. Czy mu to się uda? Okaże się. Na razie warto jednak wrócić do jego kolejnej, wspomnianej już wyżej książki, która jest doskonałym zbiorem jego poszczególnych artykułów publikowanych na łamach “Tygodnika Powszechnego” w latach 2017 -2019. Jeżeli ktoś nie był jeszcze świadom tego, że Szymon Hołownia systematycznie publikuje takie gorące artykuły, to koniecznie powinien nadrobić zaległości w czytaniu.”Chcemy lepszej Polski, lepszego Kościoła? Samo się, proszę Państwa, nie zrobi”. – ciężko nie przyznać prawy autorowi tak? Uświadommy sobie jedno, że nic nam nie da narzekanie na innych. Jak najbardziej możemy narzekać, ale…

Wiadro serdeczności

Jeżeli już koniecznie chcemy wylewać wiadro pomyj na danego polityka, to znajdźmy teraz osobę na którą wylejemy wiadro serdecznych słów. I to bez żadnej ironii. Skoro uważamy, ze dana władza jest naprawdę do bani i zasługujemy na kogoś lepszego, to wskażmy kto zasługuje na dobre miano i komu można zaufać. Podobnie jest z kościołem. Jeżeli zachowanie danego kleru nam się nie podoba, to wskażmy kto jest tym właściwym człowiekiem do tego aby rządzić światem kościoła. Możemy narzekać, możemy gderać pamiętajmy jednak o tym, że należy zachować równowagę i znaleźć tyle samo lub więcej serdeczności dla innych osób. “Teraz albo nigdy” Szymona Hołowni to doskonały wstęp do tego aby nie tylko zacząć zmieniać swój kraj. To również okazja do tego aby zastanowić się nad własnym życiem oraz wprowadzeniem do niego koniecznych zmian, dzięki czemu człowiek będzie szczęśliwy.

Book obraz autorstwa freepik - www.freepik.com